Uzsākam vakcinēšanos!
Krievijas pieredze pandēmijas risku mazināšanā sociālās aprūpes jomā
Mums ir patiess prieks par Krievijas nevalstisko sektoru un brīvprātīgajiīem un viņu milzīgo soli uz atvērtu sabiedrību un visu cilvēku integrāciju sabiedrībā. Viņi panāca to, ka Krievijas valdība ir apzinājusies to, ka lielās institūcijas jeb sociālās aprūpes centri ir ne tikai vīrusa perēklis šobrīd, bet arī tā nav piemērota vide cilvēku pilnvērtīgai un cieņpilnai dzīvei.
Mēs uztveram Krievijas valdību kā korumpētu, stagnātisku un daudzos gadījumos arī nekorektu, taču šī ir tā reize, kad viņi ir lielu soli mums priekšā un risināja esošo situāciju, atļaujot brīvprātīgiem uzņemt pie sevis cilvēkus no institūcijām uz pandēmijas laiku. Salīdzinājumam: Latvijā šī situācija tiek risināta ļoti ierobežojot SAC klientu pārvietošanās brīvību, faktiski ieslēdzot viņus savās istabās jau gandrīz gadu. Jā, mēs ceram, ka līdz ar vakcinācijas procesa uzsākšanu un sakārtošanu, ierobežojumi mazināsies, tomēr mēs vēlamies mudināt mācīties no Krievijas pieredzes, iedziļināties tajā un mehānismos, kas tika iedarbināti daudz atvērtākai sabiedrībai un cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem integrācijai.
Piebildīsim, ka lielākajā daļā Rietumeiropas un Ziemeļamerikas valstu, ko mēs uzskatām kā piemēru mūsu virzībai, ilgstošas aprūpes iestādes (jeb SACi) cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem vairs nepastāv un cilvēki saņem pakalpojumus savā dzīves vietā (t.sk. grupu dzīvokļos) vai apmeklē dienas aprūpes centrus, specializētas darbnīcas, pielāgotas darba vietas, utt.
Jo svētki ir jāsvin!
Mēs strādājam
Lai arī 2021.gads iesākās ar striktiem ierobežojumiem un nedrošu situāciju visā pasaulē, mūsu pakalpojumi turpina savu darbību. Nedaudz neierastā režīmā un formātā, bet mēs strādājam.
Gada sākums ir lielisks jaunumu laiks – ir spēks un jauda strādāt. Šis ir arī laiks, kad tiek izsludināti projektu konkursi, tādēļ mūsu komanda izmanto katru iespēju piedalīties un paplašināt savu darbību. Šobrīd esam iesnieguši vairākus projektu pieteikumus un rakstām vēl! Šogad jābūt īpaši radošiem: tā kā mūsu Erasmus+ jaunatnes apmaiņas un neformālās izglītības projekti ir pārcelti uz nenoteiktu laiku, mēs paplašinām savus horizontus, meklējot iespējas īstenot arvien jaunus izaicinošus sapņus. 2020. gads nesa mums jaunu siltumnīcu – šogad ļoti ceram iekārtot darbmācības pulciņa istabu un sagādāt visu nepieciešamo inventāru.
Papildus tam, sapņojam par nestandarta pieredzes apmaiņām ar mūsu kolēģiem tepat Baltijas valstīs. Jā, attālināti, bet vai sliktāk? Mēs ticam, ka sapņus ir jāsaka skaļi un jāpalaiž visumā! Vēl mēs sapņojam par datora pratības pulciņu mūsu grupu dzīvokļu un specializēto darbnīcu klientiem. Tagad viss notiek internetā un daudziem no viņiem nav iespēju iegādāties savu datoru, tādēļ kopā ar sociāliem aprūpētājiem un rehabilitētājiem strādājam pie darbinieku datoriem, kad sanāk iespēja. Kādam pamatdarbības internetbankā jau ir Everests un mēs priecājamies par katru mazo un lielo solīti!
Šis laiks, kad daļa darbu notiek attālināti, ļauj uz lietām palūkoties citādi, iziet ārpus ierastajiem rāmjiem un domāt plašāk. Ja arī Tev ir kāda radoša ideja, neparasts sadarbības piedāvājums vai vari palīdzēt ar kāda mūsu sapņa realizēšanu… piesakies!
Jā, šis ir neparasts laiks – pilns izaicinājumiem un nedrošības, tomēr mēs ticam, ka tas paver arī daudzas jaunas iespējas un mācībstundas. Mēs esam mācījušies cilvēcību, mīlestību un saticību. Esam kļuvuši atbildīgāki un apzinīgāki. Mēs no sirds ticam, ka pēc pandēmijas būsim drošāki par sevi, neatkarīgāki un mūsu kolektīvs būs kļuvis daudz saliedētāks.
Veiksmi, izturību un veselību arī visiem mūsu draugiem!
Esi aktīvs arī Jaunajā Gadā!
Mūsu grupu dzīvoklis un specializētās darbnīcas ir mūsu mājas un bez apgūtām prasmēm braukt ar sabiedrisko transportu, orientēties pilsētā, iepirkties, plānot savas finanses, lielos pirkumus, ēdienkarti un gatavot ēst, mēs esam iemācījušies un iemīlējuši aktīvu dzīves veidu. Ja iepriekš mūsu ikdiena ir pagājusi salīdzinoši mazkustīgi, pēdējos gados savu dzīvi nevaram iedomāties bez regulāriem pārgājieniem, ekskursijām, piedzīvojumiem un veselības sporta nodarbībām.
1. Pastaigas. Ja neesi radis ilgi staigāt, sāc ar labi zināmu sev, īsu maršrutu. Un turpini. Atceries, ka jāiet pastaigāties ir katru dienu, pakāpeniski slodzi palielinot.
Pievienojies mums un vingrosim kopā!
Gaišu Pirmo Adventi

Atbalsts Sociālo darbinieku biedrības aicinājumam izbeigt sociālā darba speciālistu padarīšanu par nodokļu inspektoriem un aicinājumam labklājības ministrei Ramonai Petravičai (KPV LV) demisionēt.
Fonds Kopā izsaka atbalstu Sociālo darbinieku biedrības aicinājumam izbeigt sociālā darba speciālistu padarīšanu par nodokļu inspektoriem un aicinājumam labklājības ministrei Ramonai Petravičai (KPV LV) demisionēt.
Kā pakalpojuma sniedzējs, kas strādā ar cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, mēs ikdienā saskaramies ar dažādām sociālā darba funkcijām un lomām. Mūsu skatījumā sociālais darbinieks galvenokārt ir atbalsta persona, kura uzdevums ir ne tikai birokrātiski izskatīt katra klienta problēmu, bet arī tajā iedziļināties, būt empātiskam un pieejamam. Kā norāda Sociālo darbinieku biedrība savā atklātajā vēstulē: “Ieceres nesamērīgumu un neiespējamību to praktiski īstenot paspilgtina arī fakts, ka valstī katastrofāli trūkst sociālā darba speciālistu, kuri jau šobrīd strādā ar pārmērīgi lielu klientu skaitu, sniedzot sociālo atbalstu cilvēkiem, kuri paši nespēj sev palīdzēt - cilvēkiem ar invaliditāti, ģimenēm ar bērniem, bāreņiem, vecāka gada gājuma cilvēkiem u. c. ”, šīs pārmaiņas samazinās sociālā atbalsta pieejamību tiem, kam tā patiešām ir nepieciešama.
Gan mūsu grupu dzīvokļu, gan specializēto darbnīcu pakalpojumos, mēs strādājam ar cilvēkiem, kas, papildus savam sociālā nodrošinājuma pabalstam, nodarbojas ar rokdarbiem, šūšanu, strādā uzkopšanas, dārzniecības darbos, bet, savas garīgās veselības dēļ nevar strādāt ierasto 40 stundu darba nedēļu, viņiem nepilnas slodzes vai pašnodarbinātā darba režīms ir vispiemērotākais. Viņi strādā, ir pilnvērtīgi sabiedrības locekļi, maksā nodokļus no saviem ienākumiem un ir integrējušies sabiedrībā! Jā, tā nav pilna slodze, daudzos gadījumos ienākumi ir neregulāri un nelieli, tomēr, arī tā ir artava mūsu kopējā budžetā un vēl vairāk – tas ir pierādījums tam, ka mēs visi kopā varam veidot pilnvērtīgu, atvērtu un domājošu sabiedrību.
Vērojot ministres darbu, ir secināts, ka ir diskreditēts deinstitualizācijas process, tā vērtības ir degradētas un, pretēji sabiedrības atvērtajai nostājai, vēl ar vien tiek dāsni uzturēta “vecā” iekārta (sociālie aprūpes centri), kas cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem slēpj no sabiedrības. Pretēji ES nostājai un daudziem politiskiem dokumentiem, kurus parakstīja Latvija, notiek stagnācija jaunu sabiedrībā balstītu pakalpojumu izveidē un finansējuma piesaistē.
No mūsu skatpunkta tā vien šķiet, ka Latvijā sociālā politika sper vienu soli uz priekšu un... nevis divus, bet 22 soļus atpakaļ.
Atgādinājums klientiem par veselības saudzēšanu vīrusu sezonas priekšvakarā
Darbs turpinās!
Lai arī valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir ieviesis korekcijas mūsu ikdienā, mēs turpinām aktīvi strādāt. Šī ir darbinieku supervīzija attālināti, kas mums šajā izaicinošajā laikā ir ļoti nepieciešama, lai mēs varētu sniegt labāko atbalstu pakalpojuma klientiem.
Arī Tu vari mūs atbalstīt. Kā? Pavisam vienkārši! Šūšanas darbnīcas čaklajiem rūķiem ir nepieciešams darbs, lai saglabātos ierastā rutīna. Ar prieku veiksim šūšanas darbus par pašizmaksu. Ja zini, kādu nelielu uzņēmumu, kam tas būtu aktuāli, sazinies ar mums un dalies ar šo ziņu, lai tā sasniedz interesentus!
#paliecmājās

Sadarbības piedāvājums
Šobrīd visā pasaulē ir trauksmains pārmaiņu laiks – valda liela neziņa, lai arī sociālie tīkli ir brīvi pieejami. Ir izveidojusies informatīva pārslodze, cilvēki bieži vien vairs nezina, kam ticēt, jo izskan ļoti pretrunīga informācija. Papildus tam ir arī baumas, neapstiprināta informācija un jau par ikdienu kļuvušās viltus ziņas.
Šajā trauksmainajā laikā mūsu pakalpojumiem ir ļoti svarīgi saglabāt ierasto ikdienu, jo pie mums dzīvo un strādā cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem. Ko gan tas nozīmē šodien? Mums tas nozīmē, ka rutīna ir svarīga. Ir svarīgs ierastais dienas ritms. Kā nekad iepriekš, mums ir svarīgi būt nodarbinātiem – mums ir svarīgi turpināt apmeklēt darbnīcas, satikt mūsu aprūpētājus, pārrunāt ar viņiem to, kas mūsos rada trauksmi un nemieru. Mēs nevaram izolēties savās istabās un no tām neiziet, jo tad mēs skatāmies ziņas, kas mūs ļoti satrauc un saasina mūsu trauslo pasaules uztveri. Mūsu grupu dzīvokļi un specializētās darbnīcas atrodas vienā mājā, mēs šeit dzīvojam un strādājam. Paliekot mājās, mēs gribam strādāt!
Mēs esam bezgala pateicīgi mūsu pakalpojumu darbiniekiem: viņiem šeit ir jābūt, jo šeit esam mēs.
Pakalpojumos tiek nodrošināta sanitāro normu pildīšana, regulāri veikta dezinfekcija, mēs ejam regulārās pastaigās 2-3 cilvēku grupiņās uz jūru vai mežu un nekontaktējamies ar citiem, uz veikalu ejam reti un tikai pēc pirmās nepieciešamības precēm, mazgājam rokas, lietojam cimdus un maskas.
Mums ir samazinājies pasūtījumu skaits, bet strādāt ir ļoti nepieciešams, tādēļ piedāvājam savu palīdzību un sadarbību nelieliem uzņēmumiem vai līdzīgiem pakalpojumiem:
· Specializētajā veļas mājā varam uzņemt mazgāt drēbes / veļu nelielos daudzumos par pašizmaksu. Mums ļoti svarīgi būtu, lai Jūsu uzņēmuma veļa / drēbes nebūtu paaugstināta riska grupā un Jūs spētu nodrošināt bez-kontakta piegādi un bezskaidras naudas norēķinus.
· Specializētajā šūšanas darbnīcā mēs šujam dažādas nepieciešamas lietas. Jā, varam sašūt arī sejas maskas. Ja Jums tās ir nepieciešamas, varam vienoties tās uzšūt par auduma pašizmaksu. Vienosimies par individuālu dizainu.
👉Svarīgs paziņojums Fonds Kopā grupu dzīvokļu iemītniekiem, specializēto darbnīcu klientiem un draugiem!
Izstāde “Latgale. Līvāni. Stikls+” un meistarklase kopā ar māksliniekiem
Viens no šādiem pasākumiem bija izstāde “Latgale. Līvāni. Stikls+” un meistarklase kopā ar māksliniekiem, kas ļāva mums iejusties stikla mākslinieku ādā un radīt interesantas un skaistas lietas pašiem.
Konference “Towards Inclusion”
Konferences laikā Eiropas Komisāre vienlīdzības jautājumos uzsvēra, ka ir jāturpina darbs, ko Eiropas Komisija ir uzsākusi. Komisāre atgādināja, ka institucionālā aprūpe ir pretstatījums normālai dzīvei sabiedrībā un katram ES finansējuma centam ir jābūt izlietotam neatkarīgas dzīves nodrošināšanai.
Vairākkārt tika uzsvērts, ka deinstitucionalizācijas process ir tikai sākums.
Visas konferences gaitā daudzkārt tika akcentēts, ka ir jāpārtrauc cilvēku ievietošana institūcijās, un to var izdarīt tikai, izveidojot alternatīvu sabiedrībā balstītu pakalpojumu sistēmu. Valstīm ir jābūt ļoti skaidrai vīzijai, kurā cilvēks ir augstākā vērtība.
Tika uzsvērts, ka ir jābūt stingrai politiskajai gribai, kura būtu zināšanās balstīta. Ja tādas trūkst, tad institucionālā vide bieži tiek atainota kā vide, kura ir cilvēkiem it kā drošākā un piemērotākā.
"We can make it work"
Pagājušā gada nogalē Fonda jaunieši kopā ar darbiniekiem piedalījās Erasmus+ finansētā apmaiņas projektā “We can make it work” Itālijā Neapoles reģiona Torre del Greco pilsētā.
Projektā piedalījās jaunieši un jaunatnes darba speciālisti no Kaunas center of disabled youth, Kaunas, Lietuva; Pembrokeshire county council, Lielbritānija; YMCA Parthenope Onlys, Itālija; Magyar Specialis Muveszeti Muheli Egyesulet, Ungārija; Asociacion Salud Mental Molina y Comarca, Spānija.
Projekta mērķis bija iepazīstināt dalībniekus (jauniešus) ar galvenajām tēmām un mūsdienu atvērtā darba tirgus problēmām, lai mācītu viņus, caur praksi, kas ir galvenās kompetences, attieksmes un zināšanas, lai jaunietis būtu konkurētspējīgs darba tirgū. Mūsdienu darba tirgus ir ļoti mainīgs un jaunietim ar nelielu darba pieredzi vai bez darba pieredzes, var būt grūti izprast, kas tieši ir nepieciešams, lai uzlabotu savu konkurētspēju. Papildus, šajā jauniešu apmaiņā tika likts uzsvars uz nodarbinātību un tās nozīmi. Īpašs akcents tika likts uz jauniešu ar īpašām vajadzībām nodarbinātību un iekļaušanu darba tirgū.
No dalības projektā mūsu jaunieši ieguva ļoti daudz jaunu iespaidu, jaunu draugu, paplašinājās viņu redzesloks un viņi vairāk apzinājās savas iespējas, galvenie ieguvumi bija iespēja:
· Uzzināt, kas ir nodarbinātība un kā kļūt par atvērtā darba tirgus dalībnieku;
· Iepazīties ar jauniem cilvēkiem no dažādām valstīm;
· Dalīties ar idejām, zināšanām, informāciju par darba tirgus;
· Dzīvot iekļaujošā sabiedrībā;
· Dalīties ar praksi ar cilvēkiem no dažādām valstīm;
· Izbaudīt dažādību;
· Izbaudīt neatkarīgu dzīvi un autonimitāti;
· Apskatīt Neapoli un uzzināt Itālijas vēsturi;
· Atpūsties.
Vingrosim kopā
Esam radījuši vingrošanas video mūsu draugiem! Paveikto atrādīsim un svinēsim video iznākšanas svētkus 3. decembrī plkst. 15:00 ES Mājas kamīnzālē. Pievienojies mums un vingrosim kopā!
Kalnciema ielas tirdziņš
Jaunākie ieraksti
-
Uzsākam vakcinēšanos!
19. feb. 2021 -
Krievijas pieredze pandēmijas risku mazināšanā sociālās aprūpes jomā
18. feb. 2021 -
Jo svētki ir jāsvin!
9. feb. 2021 -
Mēs strādājam
2. feb. 2021 -
Darbs turpinās!
2. feb. 2021 -
Dienas aprūpes centrs ir atsācis savu darbību!
2. feb. 2021 -
Esi aktīvs arī Jaunajā Gadā!
5. jan. 2021