DOTTS ir Fonds Kopā specializētā šūšanas darbnīca un veļas māja cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Mūsu mērķis ir apmācīt cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem jeb ne-parastus cilvēkus ne tikai arodam, bet arī palīdzēt viņiem atrast savu vietu atvērtā darba tirgū - iemācīties strādāt kolektīvā, veidot attiecības gan ar darba devēju, gan kolēģiem un klientiem.


Kas ir DOTTS?

Mūsu stāsts sākās 2007. gadā, jūras apskalotā un zaļumu ieskautā Rīgas daļā - Bolderājā, kur "Fonds Kopā" atvēra specializēto šūšanas darbnīcu un veļas māju. Mēs sākām kopā augt, mācīties un radīt. Mūsu mērķis ir apmācīt cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem jeb ne-parastus cilvēkus ne tikai arodam, bet arī palīdzēt viņiem atrast savu vietu atvērtā darba tirgū - iemācīties strādāt kolektīvā, veidot attiecības gan ar darba devēju, gan kolēģiem un klientiem.

Specializētās darbnīcas: šūšanas darbnīca un veļas māja

Mūsu darbnīcās vienmēr ir kārtība - profesionālu šuvēju, sociālo rehabilitētāju un radošo dizaineru mijiedarbībā ar ne-parastiem cilvēkiem tiek radīta dinamiska mācību vide. Mūsu darbnīcas strādā katru darba dienu četras stundas, kuru laikā katrs cilvēks apgūst viņa spējām un prasmēm atbilstošu darbu.

Pievēršot īpaši lielu uzmanību izstrādājumu kvalitātei un izejmateriāliem, mēs nodrošinām produktu realizāciju gan individuālajiem klientiem, gan arī uzņēmumiem. Mēs izvēlamies strādāt ar dabīgiem un patīkamiem materiāliem, un savās darbnīcās esam radoši - mēs aužam, tamborējam, izšujam, strādājam ar sietspiedes drukas tehniku, un vēl - nekad nestājamies pie iesāktā. Iegūstot papildu zināšanas meistarklasēs un nodarbībās, mēs saviem cilvēkiem nodrošinām jaunu pieredzi un iedvesmu tālākām darbībām.

Mūsu veļas māja ir aktīva - mēs mazgājam drēbes un veļu gan individuāliem klientiem, gan arī nelieliem uzņēmumiem. Darba procesā lietojam profesionālus un kvalitatīvus mazgāšanas līdzekļus, kā arī strādājam ar profesionālu tehniku.

Dialogs ar sabiedrību

Veidojot atvērtu un iekļaujošu kopienu, kas pieņem un novērtē katra cilvēka unikalitāti, mēs aicinām sabiedrību uzsākt diskusiju. Gala pircējiem ir iespēja iegādāties kvalitatīvus šūtos izstrādājumus ar pievienoto vērtību, tā atbalstot viena ne-parasta cilvēka sapni par neatkarīgu dzīvi. Uzņēmumiem ir iespēja savus sadarbības partnerus un darbiniekus iepriecināt ar unikāliem šūtiem izstrādājumiem, kas nes gandarījumu un prieku ne tikai dāvanas saņēmējam, bet arī tās veidotājam - dots devējam atdodas.

Pirmie soļi patstāvīgā dzīvē

Katram cilvēkam pienāk brīdis, kad jāsper pirmie soļi patstāvīgā dzīvē. Dažiem tas notiek pēc vidusskolas, dažiem - pēc universitātes, taču lielākajai daļai no mūsu ne-parastajiem cilvēkiem šie soļi notiek vēlāk - pat četrdesmit gadu vecumā, jo bērnība un jaunība pavadīta dažāda veida institūcijās. Mēs esam kā tramplīns, kas palīdz atsperties un uzsākt neatkarīgas darba gaitas. Cilvēks, kas mācās pie mums darbnīcā, netiek steidzināts, viņam ir iespēja uzturēties un strādāt viņam drošā vidē līdz brīdim, kamēr viņš pats ir gatavs meklēt jaunus izaicinājumus, un iepazīt plašās pasaules sniegtās iespējas. Taču viss sākas no mazumiņa, no DOTTS un katras mūsu ikdienas izvēles.